За рік в Україні від куріння вмирають 85 тисяч осіб – МОЗ

Фото: Pixabay

Хвороби, викликані курінням, щорічно забирають життя до 85 тисяч українців

В Україні через куріння щороку помирають 85 тисяч осіб. Про це повідомив директор Центру громадського здоров’я МОЗ Володимир Курпіта.

“За прогнозами Міністерства охорони здоров’я, 85000 осіб щорічно вмирають від хвороб, викликаних курінням”, – заявив він. Також Курпіта додав, що 43% населення України щодня палить сигарети, в тому числі 36% чоловіків і 7% – жінок.

Раніше стало відомо, що українці, за даними США, витратили в 2016 році 38% від усіх доходів на продукти і 8,1% на алкоголь і цигарки. Тобто загальні витрати на ці дві групи склали 46,1%. До речі, в НБУ раніше заявили, що в 2018 році сигарети подорожчають на 18%, а алкоголь – на 11%. Але вже сьогодні алкоголь для українців менш доступний, ніж для жителів ЄС.

Міністерство фінансів України пропонує ввести додатковий коефіцієнт 1,4 від мінімального акцизу для тютюнових виробів у разі реалізації їх за ціною нижче 1,65 від мінімального акцизу.

За дев’ять років вартість пачки сигарет зросла в 20 разів. Акциз на сигарети в Україні розраховується в гривнях, на інші товари в євро. Тому посилення податків частково “з’їдає” інфляція.

Джерело: “Сегодня”