Багатство нашого краю та й країни в цілому криється у різноманітті традицій, які історично склалися на багатошаровій культурі нашої духовності. Це стосується як різноманітних пам’яток: історії, природи, архітектури, так і вірувань та прикмет. Саме місцеві звичаї роблять той чи інший край особливим, а наша традиційна культура вирізняє нас серед усіх інших країн та робить дійсно не повторними.

Студенти Тульчинського професійно-технічного училища (кл. керівники Захарчук Н.В. та Радченко Н.П.) разом з учнями ортопедичного санаторію (кл. керівник Подолян С.Г.) мали чудову нагоду познайомитися з давніми традиціями наших пращурів. Священнослужителі: протоієрей о. Григорій (Курдій) та протоієрей о. Ярослав (Гудименко) розповіли гостям про християнські витоки «Святок», адже наші пращури з покоління в покоління з великою повагою та трепетом ставилися саме до зимового циклу свят. У календарі подолян не було чіткого розмежування на відзначення якоїсь пори року, та природно склалося так, що найсприятливішим для селянського дозвілля був саме зимовий період. Тож саме він особливо насичений різноманітними звичаями та обрядами.

Наші гості здійснили історичний екскурс у традиційні подільські святкування за технічної підтримки Московського Б.А., а юні талановиті учасники ансамблю бального танцю «Сузір’я» Ілля Мельник та Настя Ляшенко порадували чудовим таночком. На святі була присутня іще одна «зірочка» – учениця ТДМШ (викладач Дудник Н.В.) Дере’вяга Іра, яка подарувала низку різдвяних колядок; звучали різдвяні вірші, діти розповідали про свої сімейні традиції в святкуванні, загадували загадки, розповідали прикмети, поговірки. На закінчення переглянули мультфільм та пригостилися солодощами. Всі присутні на згадку про зустріч отримали подарунки, люб’язно надані прихожанами храму Успіня Пресвятої Богородиці (м. Тульчин).

Режисер та ведуча свята науковий співробітник музею Щербань Л.М.