Дискусії, які точаться навколо нового « Закону про освіту», не залишають байдужими нікого, зокрема вчителів Тульчинського району.

В цьому навчальному році і запрацював дебатний клуб учителів української мови та літератури, керівником якому стала Соловей Н.З., учитель Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.№1, що пройшла стажування у Республіці Польща.

Мета клубу – методика ведення оксфордських дебатів. У перших дебатах взяли участь учителі міських шкіл. Цьому передували навчальні тренінги протягом вересня-жовтня. Тема дебатів – «Викладання у всіх закладах освіти тільки українською мовою – основний принцип « Закону про мову».

До активного обговорення даного питання залучили дві групи, так званих, головних промовців. Певне провокаційне та зрозуміле формулювання цієї тези розмежувало дві команди.

Команді «проти» випало нелегке завдання: довести, що в Україні не варто переходити повністю і повсюдно на викладання лише державною мовою. Вони блискуче справилися з провокаційним завданням, бо після дебатів частина слухачів з групи «за» і тих, хто не визначився, зайняли позицію сторони «проти».