Громади двох ОТГ Тульчинського району гучно та весело відзначила свято Івана Купала.

Івана Купала – чим не привід згадати народні традиції, легенди минувшини і забути бодай на день-ніч про сучасну прагматичність. Із цим погодилося сотні гостей святкування у селах, що входять до складу  Тульчинської ОТГ.

Незмінні атрибути свята - купальський вінок

Щорічно у громадах Тульчинського району свято Купала збирає сотні людей. Цей рік винятком не став. У день літнього сонцестояння, традиційно українці відзначають Свято Купала. Назва свята походить від імені християнського святого Івана Хрестителя та давніх Купальських традицій. Квінтесенцією одного з чотирьох головних свят сонячного календаря є очищення за допомогою вогню та води — відлуння давніх народних обрядів.

Незмінні атрибути свята - купальський вінок 2

Зокрема у громадах Тульчинської ОТГ святкування тривали усі вихідні із 6 по 8 липня, у Шпиківській ОТГ – 7 липня. Народні гуляння у кожній з громад розпочались виступами місцевих творчих колективів, які заворожували усіх присутніх талановитим виконанням народних та сучасних пісень. Також організатори передбачили для присутніх інтерактивні конкурси, ігри, лотерею та розваги. Зокрема цього вечора серед місцевих красунь обирали ту, у якої найдовша коса та найкращий вінок, а серед мужніх чоловіків – здатного пожати найбільшу кількість разів гирю та перетягти канат. Володарі призових місць отримували цінні подарунки від організаторів.

Крім того,  були і головні атрибути свята — це Купало й Марена. Родзинкою святкового вечора у Шпикові та селі Суворівське Томашпільської ОТГ була довгоочікувана лотерея, організована за ініціативи депутата Вінницької обласної ради Лариси Білозір, у якій міг взяти кожен бажаючий та отримати цінні подарунки.

Переможці лотереї отримали цінні подарунки

 «Дуже приємно бачити стільки дівчаток в українському вбранні та у віночках. Це говорить про те, що українські традиції живуть, а свято Купала – одне із улюблених літніх свят серед молоді. У цей день я хочу всім побажати миру та злагоди, щоб купальський вогонь приніс вам здоров’я, очистив від усього поганого: негараздів та хвороб. Дякую вам велике за запрошення»,відзначила Лариса Білозір під час вітального слова на святкуванні.

У Суворівському гостей розважав «народний кум України» Микола Янченко, а згодом молодь розважав гурт «Пан Карпо», який завітав на свято на запрошення Лариси Білозір.

Лариса Білозір

А от кульмінацією свята стало запалення багаття, яке є уособленням сонячного світла, навколо якого до пізньої ночі танцювала юрба. У Суворівському підсилювало дійство вогняне шоу, яке влаштували артисти після заходу сонця, а музичний настрій свята забезпечив «народний кум України» Микола Янченко, а згодом молодь розважав гурт «Пан Карпо», який завітав на свято на запрошення Лариси Білозір.

Лариса Білозір під час вітального слова на Святі Купала

Нагадаємо, свято Івана Купала відзначають не тільки в Україні, але також у Польщі, Білорусії, Росії та країнах Прибалтики. Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій – води і вогню, чоловічого і жіночого начал.